Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Fotoreportaże

Renault, Nissan i Mitsubishi Motors zacieśniają współpracę i przyspieszają realizację projektów z wykorzystaniem wspólnych platform, silników i nowych technologii.
Już po raz drugi Bank Spółdzielczy w Chorzelach zorganizował punkt kontrolny podczas rajdu pieszego „Śladami Robespierre’a z Dąbrówki”.
Zabieramy dzisiaj Państwa - dzięki uprzejmości portalu bajkowyzakatek.pl oraz redakcyjnym wyprawom w góry - do magicznej krainy Karkonoszy gdzie rządzi i króluje duch gór Liczyrzepa.
Przed II wojną światową Huculszczyzna była jednym z liczniej odwiedzanych turystycznych regionów Polski. Teraz jest zapomniana. A może warto ją odwiedzić? I zobaczyć pogranicze ukraińsko - rumuńsko - węgierskie? Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z miejsc, gdzie "Szum Prutu, Czeremoszu".
Pierwszą próbą uruchomienia seryjnej produkcji samochodów osobowych w Japonii był Model A konstrukcji Mitsubishi. Został on opracowany dokładnie 100 lat
Hipolit Cegielski to nie tylko wybitny przemysłowiec, społecznik i filolog, ale przede wszystkim wielki wizjoner i jeden z twórców ruchu spółdzielczego w zaborze pruskim.
Knedle z gulaszem to klasyczne danie kuchni… Zbyt łatwa zagadka? To może coś trudniejszego. W którym kraju wypada skosztować francesinhy? Albo z jakiej fasoli zwykle przyrządza się fasoladę?
Skały, wąwozy, jaskinie, wodospady, jeziora, stare zamczyska… Jeżeli taki opis współgra z czyimś wyobrażeniem raju, to spieszymy z dobrą nowiną. Nie trzeba rozstawać się ze światem doczesnym. Raj na ziemi, a nawet dwa znajdziemy za południową granicą Polski - jeden w Czechach, drugi na Słowacji.
Czasami nie trzeba jeździć na koniec świata, aby zobaczyć coś unikalnego. Wystarczy zajrzeć do Czeskiego Krumlova, aby się zachwycić.
Istniejący od X wieku Tallinn zajmuje 7. miejsce na liście najbardziej inteligentnych miast świata. Ale nie to czyni z niego miejsce magiczne, tylko jego historia oraz warstwice czasu i kultur, choć po estońsku nic nie zrozumiesz...

Strony