Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Sąd Rejonowy w Hajnówce uznał aktywistów blokujących ciężki sprzęt do wycinki Puszczy Białowieskiej za winnych. Odstąpił jednak od wymierzenia kary
Dziennik Bałtycki: We wtorek 21 listopada zmarł profesor doktor habilitowany Adam Jedliński, przez lata związany z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego
KNF jednogłośnie nałożyła na FinCrea Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. karę pieniężną w łącznej wysokości pięciu milionów złotych
Europejska Organizacja Konsumentów (BEUC) apeluje, żeby zakazać usługi zwanej DCC. Pod tą nazwą kryje się przewalutowanie kwoty płatności dokonywanej kartą, która często odbywa się na warunkach znacznie gorszych niż w banku.
Wypłaty zadośćuczynień po śmierci osoby bliskiej np. w wypadku samochodowym mogą być nawet o 30% niższe, niż te uzyskiwane obecnie w sądach.
Port Lotniczy Gdynia Kosakowo nie musi oddawać 92 mln zł pomocy publicznej.
PGNiG podpisało średnioterminowy, pięcioletni kontrakt z firmą Centrica LNG na dostawy gazu LNG ze Stanów Zjednoczonych.
Do 2030 r. wodór może napędzać 10-15 mln samochodów osobowych oraz 500 tys. pojazdów ciężarowych - wynika z raportu Rady Wodorowej (Hydrogen Council) i McKinseya.
Polska jest powyżej średniej w realizacji projektów w zakresie klimatu przy wsparciu finansowym Europejskiego Banku Inwestycyjnego – poinformował EBI.
Gmina Jaraczewo w woj. wielkopolskim w ciągu 12 lat pozyskała i rozdysponowała ponad 200 ton żywności o łącznej wartości blisko miliona złotych.

Strony